Zjutraj imamo veliko opravkov, za katere nam pogosto zmanjka časa. Jezi nas gneča, premalo sedežev, zamude avtobusov, otroci, ki se težko prebujajo in se počasi pripravljajo na šolo, hišni ljubljenček, ki mora ven, srajca, ki jo je treba zlikati … Nič presenetljivega da je 7:23 najbolj stresen čas v dnevu.
Prav to so v raziskavi ugotovili znanstveniki v Angliji, ki so 2000 odraslih vprašali, kdaj se počutijo najbolj stresno.
Zaradi vztrajnih jutranjih stresorjev, ki vplivajo tudi na našo dnevno produktivnost, so izračunali, da je v povprečju najbolj stresno ob 7:23 uri. Zanimivo je, da ljudje občutimo stres, še preden doživimo prvo dnevno »dramo«. Ženske se s prvo oviro v dnevu navadno srečajo nekoliko prej kot moški, ob 7:50, moški pa s prvo jutranjo težavo šele kakšno uro kasneje, ob 8:43.
Poleg tega lahko kronični stres negativno vpliva na duševno zdravje, lahko povzroči ali poslabša številne bolezni in stanja, vključno s srčno-žilnimi boleznimi, avtoimunskimi boleznimi, sladkorno boleznijo itd …
Obstaja veliko metod za lajšanje stresa, ki se jih je dobro naučiti in uporabljati, najpomembneje pa je, da razumemo, na kaj ne moremo vplivati in se potem zaradi takšnih stvari manj živciramo.