Od 1. marca so stopile v veljavo nove višine državnih socialnih transferjev, s katerimi vlada skuša ublažiti pritisk naraščajočih življenjskih stroškov. Med ukrepi, ki so pritegnili pozornost javnosti, so:
Otroški dodatki:
Najvišji otroški dodatek je bil zvišan na 172,58 evra. Ta sprememba naj bi nekoliko olajšala finančno breme družinam z otroki, vendar mnogi menijo, da je zvišanje premajhno glede na resnične potrebe in drastično naraščajoče stroške življenja.Socialna pomoč:
Socialna pomoč se je prav tako zvišala, da bi se izboljšala finančna varnost najbolj ranljivih družin. Čeprav točni zneski povišanja niso v celoti razkriti, uradna sporočila nakazujejo, da so bili prejemniki opremljeni z dodatnimi sredstvi, ki naj bi jim pomagali pri kritju osnovnih življenjskih stroškov. Vendar pa kritiki trdijo, da novi zneski le minimalno pomagajo tistim, ki se soočajo z resnimi finančnimi težavami.Invalidnine:
Tudi invalidnine so se zvišale, kar naj bi pripomoglo k izboljšanju finančnega položaja invalidov. Kljub temu natančnih številk ni bilo javno predstavljenih, kar dodatno spodbuja mnenje, da so tudi tukaj zvišanja zgolj simbolična – drobtinice v primerjavi z dejanskimi potrebami tistih, ki se spopadajo z visokimi stroški zdravljenja in vsakdanjega življenja.

Kljub uradnim trditvam, da so bili sprejeti nujni ukrepi za prilagoditev gospodarskim razmeram, se med prejemniki in kritiki pojavljajo glasovi nezadovoljstva. Mnogi menijo, da ta zvišanja le deloma rešujejo sistemske težave in ne zadostujejo, da bi se resnično ublažile posledice naraščajočih življenjskih stroškov.
Povečane zneske bodo prejemniki začeli opažati na svojih bančnih računih že kmalu, vendar ostaja odprto vprašanje, ali bodo ti ukrepi zadostili za zagotovitev dostojnega življenja tistih, ki najbolj potrebujejo pomoč. Vlada mora sedaj pokazati, da se ne zadostuje le z minimalnimi prilagoditvami, ampak da se resnično loteva osnovnih problemov v sistemu socialne varnosti.