Pojavil se je še en pretresljiv posnetek nasilja, v katerem naj bi sodelovala ista skupina mladih kot na že znanem posnetku s Ptuja.
Na posnetku se vidi, iste skupine, kjer je mladostnik znova izpostavljen fizičnemu nasilju. Po podobnem vzorcu so se vrstniki, med njimi tudi dekleta, izmenično nad njim znašali s klofutami, nato pa zahtevali opravičilo.
Tudi po tem, ko se je razkril eden izmed pretepačev na Instagramu baje policija ni naredila nič:
VIDEO SPODAJ:
Video je nastal v enem izmed podhodov na Ptuju.
“Zaslužiš si. Opraviči se in glej v oči, ko to rečeš.”
— Uredništvo Pokukaj24 (@pokukaj24) March 31, 2025
Pod objavami se vrstijo ostre obsodbe nasilja, a hkrati mnogi opozarjajo, da prevečkrat pogledamo stran, tudi pri lastnih otrocih.
Je pa pri tem zanimiv odgovor enega izmed staršev. Ja in prav starši so tisti, ki nosijo odgovornost za nasilje svojih otrok. Očitno oče, enega od pretepačev ne zna niti slovensko.
Policija obravnava dva primera: nasilništvo in neupravičeno snemanje
Policija je bila z dogajanjem seznanjena v nedeljo. Ptujski policisti intenzivno zbirajo obvestila glede dveh posnetkov, kjer obstaja sum kaznivega dejanja nasilništva in v enem primeru tudi neupravičenega snemanja.
“Obravnavamo vsak prijavljen primer. Preiskujemo dogodek, ugotavljamo odgovorne osebe, nudimo pomoč žrtvam in govorimo s pričami,” so sporočili z mariborske policije.
V primeru, da je povzročitelj mladoletnik nad 14 let, sledi kazenska ovadba. Če gre za prekršek, se postopek nadaljuje z obdolžilnim predlogom ali plačilnim nalogom.
Ključna vloga staršev in okolja
Policija poudarja, da ima pomembno vlogo tudi družina:
“Ko starši prepoznajo nenavadno vedenje otroka, se morajo z njim odkrito pogovoriti. Povezanost in zaupanje sta temelj, da otrok spregovori o morebitnem nasilju.”
Znaki, da je otrok morda žrtev medvrstniškega nasilja:
- razdražljivost, zapiranje vase, izogibanje vrstnikom,
- nizka samopodoba, občutek osamljenosti,
- odpor do šole, izostajanje in slabši učni uspeh,
- pomanjkanje prijateljev,
- nepojasnjene poškodbe ali psihosomatske težave,
- poškodovane ali “izgubljene” osebne stvari.
Nasilje med mladimi postaja vse bolj razširjeno. Potrebni so jasni ukrepi, a tudi odprta srca – da otroci vedo, da niso sami.