Hrvati poroča, da so Srbi našli nadomestno destinacijo za Hrvaško: pivo stane en evro, namestitev ob morju pa le 30 EUR.
Zaradi visokih cen na Jadranu so se številni Hrvati letos odločili za alternativne destinacije za poletni dopust. Poleg Grčije, Španije in Turčije postaja tudi Bolgarija vse bolj priljubljena izbira za Hrvate z omejenim proračunom.
Povratni leti iz Zagreba v Sofijo so na voljo že od 65 evrov, zasebne nastanitve na Črnem morju pa je mogoče najti za 30 evrov za dve osebi tudi v avgustu. Če rezervirate nekaj mesecev vnaprej, lahko najdete nastanitve tudi za 20 evrov. Cene hotelskih sob se začnejo pri 50 evrih, all-inclusive nastanitev v hotelu s štirimi zvezdicami pa lahko stane že od 150 evrov na noč. Zaradi ugodnih cen postaja Bolgarija vse bolj priljubljena tudi med Srbi. Ena srbska družina se je odločila obiskati Slančev Brjag (v prevodu iz bolgarščine ‘sončna plaža’), obmorsko letovišče na obali Črnega morja v Bolgariji, 35 km severno od Burgasa in 94 km južno od Varne.
Poceni cene v kavarnah Gre za eno najbolj priljubljenih letovišč na Črnem morju, ki vključuje pet kilometrov dolgo peščeno plažo v zalivu med Svetim Vlasom in Nesebarom. Ustanovljen je bil leta 1958 kot vikend izletišče za bolgarske družine, sčasoma pa je postal največje turistično mesto in počitniško letovišče v državi.
Željka je v Facebook skupini “Bugarska ljetovanje” delila svoje izkušnje z 11-dnevnega poletnega dopusta v tej državi, kjer je izpostavila, da so celoten čas uživali na peščeni, ne prenatrpani plaži in ugodnih cenah v kavarnah in barih. Njena izkušnja je bila še boljša, kot je pričakovala, in njena družina namerava naslednje poletje ponovno obiskati Bolgarijo.
“Pred odhodom smo slišali veliko negativnih komentarjev in predsodkov o poletnem dopustu v Bolgariji, vendar smo se kljub temu odločili iti in nismo obžalovali. Dejansko načrtujemo vrnitev prihodnje leto,” je zapisala Željka ter dodala, da je plaža v Sunčevem Bregu peščena, prostrana in brez gneče.
Koktajli dražji kot v Italiji “Cena ležalnikov in senčnikov je bila 30 levov na dan (15 evrov), kar nam je bilo sprejemljivo. V bližini je tudi veliko kavarn, restavracij in barov, kjer pivo stane le en evro, kar je izjemno poceni. Po drugi strani pa smo za Aperol Spritz plačali 10 evrov, kar je pretirano drago (dražje kot koktajli v Italiji). Hotel, v katerem smo bivali, je izpolnil vsa naša pričakovanja; imeli smo polni penzion in bili zelo zadovoljni s storitvijo. Na splošno je ta dopust presegel naša pričakovanja in komaj čakamo, da se vrnemo naslednje leto,” je zapisala Željka.
Številni so se strinjali z njo in izrazili nerazumevanje za negativne izkušnje o Bolgariji. “Ko smo prvič rekli, da gremo na Sunčano obalo, so vsi govorili ‘umazana voda, polno alg, nič zanimivega za videti’. Ampak glej, že četrto leto zapored letujemo na Sunčani obali,” je zapisala ena ženska.