34-letni moški je 11 let nazaj zaradi napačne diagnoze izgubil testis, kar je povzročilo tako fizične kot čustvene posledice, zato je zahteval odškodnino skoraj pol milijona evrov. V vmesni sodbi je sodišče pritrdilo, da je tožba utemeljena. Poudarjeno je bilo, da predstavitev možnih opcij operativnega posega ni bila zadostna, kar je vodilo do nepotrebne odstranitve testisa.
Prav tako diagnoza ni bila jasno razložena, kar je pacientu preprečilo, da bi popolnoma razumel situacijo in sprejel premišljeno odločitev. Po navedbah Dnevnika so v UKC Ljubljana zatrjevali, da so ravnali v najboljšem interesu pacienta.
Moški je zaradi strahu pred širjenjem raka izbral odstranitev testisa, ne da bi bil obveščen, da je tumor benigen. Tumor je bil po odstranitvi diagnosticiran kot neškodljiv, kar je bilo ugotovljeno šele leta kasneje. Zaradi diagnostične napake in nepotrebnega kirurškega posega zdaj trpi za omejenimi hormonskimi in reproduktivnimi funkcijami ter doživlja kronične fizične bolečine.
Poleg tega se sooča s čustvenimi in psihološkimi težavami zaradi občutka izgube in zavajanja glede svojega zdravstvenega stanja. Odvetnica Olivera Gomboc je izpostavila, da je bila njegova odločitev za operacijo temeljila na nepopolnih informacijah, kar mu je preprečilo, da bi lahko dal informirano soglasje.