Štiridesetletna ženska je po nesreči padla v komo in po osmih dneh v bolnišnici umrla.
Filipinka Catherine Egam Mcewan (43) je umrla, potem ko je 11. julija po nesreči padla na glavo in si zlomila vrat v letovišču Pinky’s Floating Cottage v mestu Lapu-Lapu na otoku Olango na Filipinih.
Mcewan je umrla, ko je na vodi preizkušala velikansko napihljivo blazino, ki je kombinacija gugalnice in katapulta. To kar ste že verjetno probali.
Mcewan je umrla, ker je po izstrelitvi v zrak pristala na blazini in ne v morju. Daily Mail piše, da je padla direktno na glavo in si zlomila vrat. Po padcu na glavo se je Mcewanova skotalila v morje. Reševalci so ji priskočili na pomoč, ko so opazili, da se ne premika. Iz vode jo je potegnil 21-letni uslužbenec letovišča Jay Paul Ontong.
Po nesreči so Filipinko premestili v Vicente Sotto Memorial Medical Center v mestu Cebu na Filipinih, kjer je bila v komi do 19. julija, ko je umrla.
Oseba, ki jo je “izstrelila” v zrak, naj bi bila zaposlena v letovišču Pinky’s Floating Cottage na otoku Olango.
OPOZORILO: Video je lahko moteč.
Daily Mail piše, da je Mcewanova na Filipine prišla na počitnice z možem Kenom Mcewanom in otrokoma. Ken se je od svoje žene poslovil s fotografijo njiju dveh in njunih dveh otrok.
Naše misli in molitve so z njihovo družino.
VARNOST TEH IGRAL
Varnost napihljivih vodnih blazin in drugih napihljivih igral se pogosto podcenjuje, čeprav lahko povzročijo resne poškodbe. Po podatkih je uporaba teh naprav povezana z različnimi poškodbami, vključno s poškodbami hrbtenice, zlomi, urezninami in poškodbami glave. Na primer, v ZDA je leta 2012 študija pokazala, da se vsak dan v urgentnih sobah zdravi približno 30 otrok zaradi poškodb, povezanih z napihljivimi igrali (Gomez Trial Attorneys) (The Wirh).
Ena glavnih težav je pomanjkanje standardiziranih varnostnih predpisov za uporabo napihljivih igral na vodi. Proizvajalci običajno vključijo osnovna varnostna navodila, vendar bolj poglobljene regulacije niso na voljo. To lahko privede do napačnega prepričanja, da so napihljiva igrala popolnoma varna, kar ni res. Na primer, trki z drugimi plavalci, padci in ujetja lahko povzročijo resne poškodbe, kot so poškodbe hrbtenice in utopitve (Brotherhood Mutual Insurance Company).
Pomembno je, da so te naprave pravilno nameščene in redno vzdrževane. Prav tako je nujno, da uporabniki dosledno upoštevajo varnostna navodila in da so na mestu prisotni ustrezno usposobljeni reševalci iz vode.
Čeprav nesreče na teh napravah niso zelo pogoste, so lahko zelo resne. Zato svetujemo izjemno previdnost pri uporabi teh naprav. Starši in skrbniki naj pozorno spremljajo otroke in zagotovijo, da se upoštevajo vsa varnostna pravila.